Soundsory

Soundsory – це інноваційна гарнітура, розроблена Tomatis Development S.A. Мультисенсорна програма сприяє покращенню моторних, когнітивних, мовленнєвих навичок, а також дозріванню нервової системи в цілому.

Курс-інтенсив включає:

1. Первинну діагностику.

2. Програму Soundsory.

3. Індивідуальну нейрокорекційну програму.

4. Заключну та проміжні діагностики.

Ця програма підходить дітям та дорослим із:

– ЗМР (затримки мовного розвитку);

– ЗПМР (затримки психомовного розвитку);

– затримки моторного розвитку, координації та балансу;

Алалії;

– Дислексії, Дискалькулії;

ПОСІ (порушення обробки сенсорної інформації);

– СДУГ (синдромі гіперактивності та дефіциту уваги);

– Апатії та виснажливості;

Синдром хронічної втоми.

Як це працює?

1. Ритм – коли наш мозок чує ритмічну музику, він починає думати, що тіло рухається. Ритмічні процеси дуже важливі для життєдіяльності та таких простих процесів як дихання, жування, ходьба, а також для подальшої можливості навчиться говорити, читати та відчувати час. Чіткий ритм у музиці поєднує наші вестибулярну та слухову системи, а значить розвиває моторні навички, покращує розуміння мови, а також покращує роботу мозку в цілому. Спеціально підібрана музика в Soundsory дозволяє мозку відчути ритм у повному обсязі, що сприяє розвитку слухової уваги.

2. Музика – Музика в Soundsory спеціально підібрана за часом так, щоб мозок звик до ритму, але час кожної мелодії обмежений рівно на стільки, щоб змусити мозок знову запрацювати на повну силу, коли заграє інша мелодія. Щодня прослуховування організовано так, щоб мінливий темп і звучання формувало нові нейронні зв’язки і тим самим підтримувало нейропластичність.

3. Система повітряної та кісткової провідності – навушники забезпечені системою кісткової провідності, що дозволяє звуку та вібрації добиратися до вестибулярного апарату через кістки черепа. Це забезпечує хороше тренування сприйняття, тому що мозку доводиться сприймати через два канали одночасно – по кістці та через вухо.

4. Вправи – для кожної дитини після первинної діагностики підбирається та складається програма вправ. Це можуть бути вправи на інтеграцію рефлексів, розвиток міжпівкульної взаємодії, мозочкова стимуляція, сенсорна інтеграція і т.д. Це дає можливість сформувати схему тіла, покращити сприйняття свого тіла та навколишнього простору, а також навички читання, письма та математики, оскільки нейромоторна зрілість є основою успішного навчання у школі.

Як це допомагає?

Поліпшуються процеси слухового сприйняття та слухової уваги, показники нейромоторної зрілості нервової системи, інтегруються примітивні рефлекси, покращується освоєння тілесного та зовнішнього простору, запускаються процеси відновлення та нейропластичності мозку.

Як це відбувається?

Фахівець після діагностичної зустрічі підбирає програму рухів, за якою дитина займатиметься під час прослуховування навушників. Усі вправи виконуються в ігровій формі. Також наприкінці курсу проводиться повторне тестування для оцінки результатів роботи. Батькам видається висновок, в якому описано динаміку, а також рекомендації щодо подальшої роботи. Програма складається із 4 курсів. Курс 10 занять по 30 хвилин.