Нейрокорекція

Що таке нейрокорекція?

Нейрокоррекція – це комплекс корекційно-розвивальних вправ, що дозволяє розвинути «проблемні» функції головного мозку, які виявлені в процесі нейропсихологічного обстеження.

Комплекс психологічних прийомів у межах нейропсихологічної корекції спрямовані на зміну структури порушених функцій мозку (пам’ять, увагу, мислення, сприйняття та інших) та його компенсацію. Нейрокоррекція надає допомогу таким чином, щоб надалі дитина могла самостійно навчатися і контролювати свою поведінку. Даний вид корекції дозволяє скоригувати особливості розвитку дитини, наблизити її до нормального перебігу, полегшити входження дитини у звичайне соціальне середовище.

Нейрокоррекція стала популярна у роботі як із особливими дітьми (ранній дитячий аутизм, ЗРР, СДВГ тощо), які мають проблеми сенсомоторного, мовного характеру, порушення уваги та поведінки, так і для дітей, які просто потребують допомогу у підготовці до школи та навчання. Дуже часте явище, коли дитина з нормальним інтелектом, зором, слухом не може грамотно писати або погано поводиться на заняттях. Причиною такого явища є дисфункція деяких відділів мозку.

Для кого нейрокорекція?

Нейропсихологічна корекція показана при:

– Дитячий аутизм

– ЗПР (затримка психічного розвитку)

– ЗМР (затримка мовного розвитку)

– СДУГ (синдром дефіциту уваги та гіперактивність)

– Дислексії, Дисграфії

– ДЦП

– Органічні розлади

– Порушення розвитку

– Нейрокоррекція ефективно допомагає при проблемах у навчанняр ізного характеру.

Коли варто розпочинати?

Найцікавіше для батьків: «Для якого віку дітей розрахована нейрокорекція?». Найбільш ефективна методика для дітей віком від 5 до 12 років. Чим раніше буде проведена діагностика порушень та почнеться терапія, тим швидше будуть помітні її результати. У середньому мінімальний ефект досягається від 2-3 місяців, максимальний через 7-9 місяців. У разі органічних порушень, коли розвиток дитини проходить дуже повільно, поява помітних результатів корекційної роботи може розтягуватись на місяці і навіть роки.

Як складається програма нейрокорекції?

Для складання індивідуальної програми нейропсихологічної корекції попередньо проводиться діагностика:

бесіда з батьками про особливості розвитку дитини, збирання анамнезу;

нейродіагностика дитини.

Після проведеного обстеження складається індивідуальна програма занять. Описувана програма розрахована працювати з дітьми, які мають особливості у розвитку. При 2х заняттях на тиждень цикл розрахований на 3 місяці. Далі потрібна зустріч зі спеціалістом для коригування програми. Тривалість одного заняття до 45 хвилин (залежить від віку дитини та діагнозу дитини).