LEITER-3 Тест невербального інтелекту та когнітивних здібностей

Leiter-3 Що це таке?

Leiter-3 тест невербального інтелекту та когнітивних здібностей. Оцінює розумові здібності дітей та дорослих з розвиненою мовою та без неї. Щоб розуміти та виконувати завдання, мовні навички не потрібні.

Тест Leiter-3:

Оцінює здібності та потенціал людини (текучий інтелект), а не її знання (кристалізований інтелект), що відповідає найпередовішим поглядам на IQ та принципи його оцінювання;

– Вимірює інтелект, увагу, пам’ять;

Діагностує як розумову відсталість, так і обдарованість;

Спеціальні показники зростання дозволяють спрогнозувати прогрес у розвитку, а також оцінити ефективність навчальних та розвиваючих програм чи корекційних занять.

Для кого?

Тест дозволяє оцінити рівень невербального інтелекту як нейротипових, так і дітей з особливостями розвитку: СДУГ, ЗМР, ЗПМР, аутизм, синдром Дауна, органічними ураженнями мозку, моторними порушеннями.

Пам’ятайте, відсутність мови не завжди є ознакою розумової відсталості. У разі невербальних дітей з аутизмом цей тест допоможе зрозуміти, наскільки дитина придатна до навчання та виявити її сильні та слабкі сторони.

Як відбувається і з якого віку доступний?

Діагностика доступна з 3 до 75 років. Усі завдання підібрані відповідно до віку. Завдяки ігровому формату утримується інтерес протягом усього тесту. Тест складається з 5 субтестів когнітивної батареї, які вимірюють рівень IQ, а також із субтестів уваги та пам’яті (по 2 субтести на кожен).

Діагностика займає від 45 до 90 хвилин (доросла людина). Для дитини з особливостями можливий формат кількох зустрічей, щоб знизити рівень тривожності, а також фактор стомлюваності.

Після діагностики видається висновок із поясненнями і рекомендації психологічного характеру. Ми допомагаємо побачити слабкі та сильні сторони, визначити напрямок для розвитку та зростання.