Аудіо-фонологічне тестування за методом Альфреда Томатіса

Призначено для дорослих та дітей старше 3-х років.

Передбачає можливість оцінити в дитини рівень сприйняття звукової інформації, виконати інструкцію спеціаліста, показати рукою «чую праворуч», «чую зліва», «чую по центру». У разі неможливості подібних дій складається СЕНСОРНИЙ ПРОФІЛЬ. З його допомогою можна виключити прояви звукової гіперчутливості в діапазоні тих чи інших частот. Аудіотест може проводитись в короткій (11 частот) і довгій (25 частот) версії. Для дітей з особливостями розвитку та людей із проблемами уваги проводиться короткий тест. Тривалість тесту близько 30 хвилин.

Завдання дослідження визначити:

– Пороги повітряної провідності звуку;

– Пороги кісткової провідності звуку;

– Селективність;

Слухову латеральність.

Як проводиться?

Тестування проводиться на аудіометрі за допомогою навушників повітряної та кісткової провідності. Переважає дослідження за короткою версією (11 частот). Спочатку тестується повітряна провідність звуку лівого, а потім правого вуха. Реакція на кожну частоту відзначається фахівцем у графіку. Потім тестується кісткова провідність спочатку лівого, потім правого вуха. Точки реагування відзначаються фахівцем у графіку.

В результаті Аудіо-фонологічного тестування отримуємо графіки кривих повітряної та кісткової провідності лівого та правого вуха. Це дозволяє нам визначити особливості у сприйнятті та переробці звукової інформації дитини. На підставі аудіо-фонологічного тесту складається індивідуальна програма терапії “Томатіс”.